Zbulohet statuja e 'sfiniksit të buzëqeshur' në Egjipt - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Zbulohet statuja e ‘sfiniksit të buzëqeshur’ në Egjipt

NULL NULL
07.03.2023 19:06

Arkeologët e kanë zbuluar një statujë gëlqerore të një ‘sfinksi të buzëqeshur’ pranë tempullit Hathor në Egjiptin jugor.

Statuja prej guri gëlqeror mendohet se përfaqëson perandorin romak Claudius, perandorin e katërt romak, i cili sundoi midis viteve 41 dhe 54, transmeton Klan Kosova.

Claudius zgjeroi sundimin romak në Afrikën e Veriut gjatë mbretërimit të tij.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

klankosova.tv