Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Zbatimi i vendimit për targat, Kurti: Nuk është as hakmarrje e as inat për serbët

NULL NULL
25.10.2022 12:07

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se vendimi për targave nuk është kundër serbëve që jetojnë në Kosovë.

Sipas tij, kjo ofron lehtësime për ata dhe është në të mirën e tyre, njofton Klankosova.tv.

“Ne bëjmë më të mirën e mundshme duke mos kursyer energjinë dhe dijen tonë. Këto nuk janë masa kundër serbëve, përkundrazi janë masa për serbët që u ofrojnë lehtësime financiare”.

“Jemi të interesuar që të gjithë të jemi të barabartë. Nuk mund të jemi të barabartë kur dikush ka targa RKS e dikush dëshiron t’i mirëmbajë KM”.

“Nuk është as hakmarrje, as inat, por është zbatim i ligjit që nuk i diskriminon njerëzit në bazë të përkatësisë etnike”, ka thënë Kurti, njofton Klankosova.tv.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.