Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Zaev viziton Lagjen e Trimave

NULL NULL
11.05.2015 14:37

Lagjen e Trimave në Kumanovë, pritet ta vizitojë lideri i partisë opozitare Social Demokrate Zoran Zaev së bashku me kryetarin e kësaj komune Zoran Damjanovski.

Ndërkohë, që deri më tani asnjë nga liderët e subjekteve politike shqiptare nuk e kanë vizituar vendin e konfliktit,raporton Klan Kosova.

Komuna e Kumanovës në këtë lagje ka shpallur gjendje emergjente, ku po pritet të ndahen edhe ndihmat që janë përgatitur për ta, pasi është shkatërruar ekonomia primare e tyre./Klan Kosova.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.