Zaev, partive shqiptare: Po bashkëpunoni me Gruevskin - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Zaev, partive shqiptare: Po bashkëpunoni me Gruevskin

NULL NULL
21/05/2015

Lideri i opozitës maqedonase, Zoran Zaev ka akuzuar partitë shqiptare, BDI-në dhe PDSH-në se që të dyja bashkëpunojnë me kryeministrin Gruevkski.

Në një intervistë për “Capital”, ai ka thënë se nuk është momenti i duhur që BDI-ja të largohet nga qeveria, pasi përveç që siç tha ai Ali Ahmeti ka frikë nga Gruevski, edhe PDSH është partnere e qeverisë dhe mund të bashkëpunojë për formimin e një qeverie të re.