Zaev dhe Gruevski nuk ndryshojnë qëndrime - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Zaev dhe Gruevski nuk ndryshojnë qëndrime

NULL NULL
26/05/2015
Para pak çastesh ka përfunduar pjesa e parë e takimit të liderëve të katër partive më të mëdha në Maqedoni,

Para pak çastesh ka përfunduar pjesa e parë e takimit të liderëve të katër partive më të mëdha në Maqedoni, Nikolla Gruevski nga VMRO-DPMNE-ja, Zoran Zaev nga LSDM-ja, Ali Ahmeti nga BDI-ja dhe Menduh Thaçi nga PDSH-ja, që po mbahet sot në Klubin e deputetëve në Shkup.

Gjatë këtij takimi,  përfaqësuesit partiak i kanë informuar euromabsadorin Aivo Orav dhe ambasadorin amerikan Xhes Bejli për takimin në Strasburg.

Sipas informacioneve LSDM insiston në qeveri kalimtare por kjo ide është e papranueshme për Gruevskin, raportojnë mediat në Maqedoni.