Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

YouTube pezullon kanalin e Russell Brand

NULL NULL
19.09.2023 13:36
Russell Brand

YouTube ka pezulluar Russell Brand nga fitimi i parave në këtë kanal ku ka 6 milionë abonentë dhe i siguron atij deri në një milion funta në vit.

YouTube e ka ndaluar Russell Brand nga mundësia për të fituar para përmes kanalit për shkak të “shkeljes së politikës së Përgjegjësisë së Krijuesit”.

Brand prodhon rreth pesë video në javë, dhe fiton përafërsisht 1 milion euro në vit.

Të shtunën, The Sunday Times dhe Dispatches e Channel 4 raportuan akuza për sjellje abuzive dhe grabitqare, duke përfshirë përdhunimin, sulmin seksual dhe abuzimin emocional, që thuhet se janë kryer nga prezantuesi midis 2006 dhe 2013.

Brand i ka mohuar akuzat e përdhunimit, sulmit seksual dhe abuzimit emocional të drejuara ndaj tij, shkruan Daily mail, transmeton KlanKosova.tv.

Skandali tashmë ka bërë që Channel 4 të heqë të gjitha programet e lidhura me Brand në faqen e internetit, duke përfshirë episodet e “The Great British Bake Off” dhe “Big Brother’s Big Mouth” në të cilat ai u shfaq.

Firma PR e markës MBC PR dhe agjenti i talenteve Tavistock Wood nuk e reklamojnë më atë si klient dhe botuesi i tij e ka pezulluar marrëdhënien e tyre.

Netflix tani i është kërkuar të largojë episodin special të tij të komedisë të titulluar, “ReBirth”.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.