Xi arrin në Kremlin për ditën e dytë të bisedimeve me Putinin - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Xi arrin në Kremlin për ditën e dytë të bisedimeve me Putinin

NULL NULL
21.03.2023 14:52
Xi Jinping

Vladimir Putin dhe Xi Xinping janë takuar sërish sot për t’i vazhduar bisedimet në Moskë.

Një ceremoni zyrtare u shfaq në televizionin shtetëror rus ndërsa të dy udhëheqësit u takuan në Kremlin.

Të dy presidentët hynë nga skajet e kundërta të një dhome të madhe në pallatin e vjetër dhe shkuan në qendër të sallës, ku shtrënguan duart.

Bisedimet pritet të fokusohen në krizën e Ukrainës dhe thellimin e bashkëpunimit ekonomik, shkruan SkyNeës, transmeton Klankosova.tv.