Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Xhudoja kosovare s’ka të ndalur, Akil Gjakova e fiton të bronztën në Evropian

NULL NULL
04.11.2023 16:34

Akil Gjakova është xhudisti i radhës nga Kosova që fiton medalje në Kampionatin Evropian të xhudos që po zhvillohet në Montpellier të Francës.

Gjakova për medaljen e bronztë e mposhti gjeorgjianin Lasha Shavdatuashvilli, në kategorinë deri në 73 kilogramë.

Pak momente më parë, edhe Laura Fazliu fitoi medaljen e bronztë. Ndërsa të premten, Distria Krasniqi fitoi medaljen e argjendtë, teksa Nora Gjakova të bronztën. /Klankosova.tv.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.