Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Xhiroja e fundit në elitën e basketbollit vendor zhvillohet në mesjavë

NULL NULL
03.04.2024 16:32
Basketboll Fotoilustrim

Sot dhe nesër zhvillohet xhiroja e fundit në Prince Caffe Superligën, që do të vendosë përfundimisht se, kush do të jetë në vendin e dytë dhe cilat do të jenë çiftet çerekfinale të “Play-off”-it.

Sonte do të përballen Bashkimi dhe Peja, sfidë që do të zhvillohet në Pejë. Dueli pritet të jetë mjaft interesant, pasi Peja ka 18 fitore e nëntë humbje, aq sa ka edhe Golden Eagle Ylli dhe këto dy skuadra duan vendin e dytë që të kualifikohen direkt në gjysmëfinale. Ndërkohë, prizrenasit janë në vendin e gjashtë me 11 fitore e 16 humbje.

Sigal Prishtina-Vëllaznimi është sfida tjetër, por që zhvillohet në Gjakovë, që është një përballje testuese para “Play-off”-it, pasi këto dy skuadra do të ndeshen në çerekfinale të “Play-off”-it, ku renditen në pozitën katër, përkatësisht pestë.

Ndeshja e fundit zhvillohet të enjten mes Golden Eagle Yllit dhe Trepçës, dy skuadra që u ndeshen në finale të Ligës Unike të Meshkujve, e që përfundoi me fitoren e mitrovicasve. ‘Xehetarët’ kanë siguruar vendin e parë me 25 fitore e dy humbje, derisa therandasit numërojnë 18 fitore e nëntë humbje.

Dueli Istogu-Proton Cable Prizreni është zhvilluar më herët, duke përfunduar me fitoren e prizrenasve 99:108.

Prince Caffe Superliga-Java 28

E mërkurë

20:00 Bashkimi-Peja

20:00 Sigal Prishtina-Vëllaznimi

E enjte

20:00 Golden Eagle Ylli – Trepça

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.