Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Xherdan Shaqiri ndëshkohet me të kuq

NULL NULL
21.09.2023 10:02
kartoni i kuq

Xherdan Shaqiri, është ndëshkuar me karton të kuq në humbjen prej 3:0 të Chicago Fire ndaj Columbus.

Kështu, Shaqa e la në “lloq” ekipin e tij në pjesën e mbetur të ndeshjes.

Ai e mori të kuqin në minutin e 67-të.

Ky është kartoni i dytë i kuq i futbollistit të kombëtarës së Zvicrës në karrierë.

Të parin, ai e mori te Baseli në ndeshjen e Europa League ndaj Spartak Moskës.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.