Xhaka pritet të mungojë deri në tetë javë

Xhaka pritet të mungojë deri në tetë javë

NULL NULL
3 weeks më parë

Granit Xhaka, do t’i mungojë Arsenalit nga gjashtë deri në tetë javë.

Xhaka u lëndua në ndeshjen kundër Tottenhamit.

Ai u aksidentua me futbollistin Lucas Moura, dhe ka pësuar këputje të ligamentit të brendshëm të gjurit.

Futbollisti zviceran ishte afër largimit nga Arsenali, por tani është njëri nga lojtarët kryesorë të Mikel Artetas dhe pritet të jetë mungesë decisive.