Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Xhaka: Jam shqiptar, me babë, babgjysh e gjak (VIDEO)

NULL NULL
26.02.2024 23:08
Granit Xhaka

Futbollisti Granit Xhaka, po e kalon një sezon fantastike tek skuadra gjermane Bayer Leverkusen.

Prej transferimit të tij nga Arsenali, ai u bë lojtar kyç në planet e trajnerit, Xabi Alonso.

Ndërkaq babai i tij, Ragipi, e ka shpërndarë një video në Facebook, ku Graniti deklaron se është shqiptar “me babë, babgjysh e gjak”.

Por, e falënderon Zvicrën për mundësinë e dhënë për ta ndërtuar një karrierë prej sportisti.

“Po gjakun tim nuk e harroj kurrë”, dëgjohet duke thënë Xhaka.

Videoja e shpërdarë ka marrë goxha reagime në rrjet.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.