Xhaferi takohet me kryeministrin kroat, biseduan për rrugën evropiane të Maqedonisë së Veriut - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Xhaferi takohet me kryeministrin kroat, biseduan për rrugën evropiane të Maqedonisë së Veriut

NULL NULL
05.04.2023 19:09
Xhaferi Plenkoviq

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi,  u takua realizoi takim me kryeministrin e Kroacisë, Andrej Plenkoviq, i cili po qëndron në vizitë zyrtare në Shkup

Xhaferi shprehi mirënjohje të madhe për mbështetjen e vazhdueshme dhe të fuqishme që Republika e Kroacisë ia jep perspektivës evropiane të Maqedonisë së Veriut.

Kurse Plenkoviq ofroi mbështetje të përzemërt për arritjen e qëllimit që shteti deri në vitin 2030 të bëhet anëtare e Bashkimit Evropian./Zhurnal.mk/