Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Xavi: S’jam pishman që po largohem nga Barça

NULL NULL
24.02.2024 21:40

Xavi është i bindur se mori vendimin e duhur për t’u larguar nga posti i trajnerit të Barcelonës në verë, pavarësisht përmirësimit të formës së ekipit të tij.

Barça doli e dyta në La Liga pasi mposhti Getafen të shtunën – një rezultat që i siguroi fitoren e tyre të katërt në ligë në pesë ndeshje.

Pavarësisht se është larg pesë pikë nga Real Madridi, kryesuesi i tabelës, menaxheri Xavi i qëndron vendimit të tij për të vazhduar përpara në fund të sezonit.

Kur u pyet nëse i vinte keq që po largohej nga klubi, Xavi u përgjigj: “Jo, krejt e kundërta. Vendimi është shumë korrekt sepse skuadra ka bërë një hap përpara. Jam shumë i bindur për vendimin. Jo për mua, por për klubin. Dhe falënderoj tifozët nga thellësia e zemrës sime që janë pranë meje”.

Xavi njoftoi në fund të janarit se ky sezon do të ishte i fundit për të si trajner i Barçës, me skuadrën e tij 10 pikë larg Realit.

Ai ndjeu se duhej të vazhdonte më tej dhe ai po qëndron prapa kësaj, me dikë tjetër të ngarkuar për t’i rikthyer ata në lavdinë e tyre të mëparshme.

Barça, e cila mund ta gjejë veten tetë pikë pas Realit nëse mposht Sevillan të dielën, udhëton në Athletic Club më 3 mars, përpara se të presë Mallorca pesë ditë më vonë.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.