Wolff: Më mungon Lauda - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Wolff: Më mungon Lauda

NULL NULL
nga Naim Selmani 27.03.2023 11:43

Ekipi i Mercedes-it edhe këtë sezon është duke pas shumë vështirësi për t’iu kthyer suksesit në sportin e Formula 1.

E në këtë periudhë jo të mirë drejtori i ekipit Toto Wolff theksoi se po i mungon prezenca e Niki Laudas transmeton klankosova.tv.

Sipas tij mungesa e austriakut është për faktin se ai i thjeshtësonte gjërat gjatë diskutimit dhe ishte ndihmesë e madhe për ekipin.

Ish legjenda e Formula 1, Lauda iu bashkua Mercedesit në vitin 2012 në detyra jo ekzekutive gjatë së cilës periudhë Mercedesi shkëlqeu në Formula 1.

Tri herë kampioni i botës ndërroi jetë në vitin 2019 në moshën 70 vjeçare.

 

lajme të ngjashme