Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Windows 10 me 7 versione

NULL NULL
14.05.2015 15:48
Sistemi i ri operativ i Microsoft-it, Windows 10 do të vijë me shtatë versione: Home, Mobile, Pro, Enterprise, Education, Mobile Enterprise dhe IoT Core.

Ka qenë kompania Redmond që ka bërë të ditur lajmin në blogun e saj, duke bërë të ditur se sistemi do të fillojë funksionimin këtë verë, pa përcaktuar një datë të saktë. Versioni më i pritur është Windows Home, i disponueshëm për kompjuter personal dhe tablet.

“Kemi projektuar Windows 10 për t’ju ofruar një eksperiencë më të kompletuar mbi një gamë të gjerë pajisjesh”, shpjegon Microsoft.

Windows 10 Home është versioni më i pritur, i fokusuar tek përdorimi i përditshëm. Brenda tij do të gjenden një pjesë e mirë e funksionove që kanë qënë deri tani: ndihmësi zanor Cortana, browser Edge, modaliteti Continuum për tabletet, Windows Hello që njeh fytyrën, beben e syrit dhe të dhënat digjitale të përdoruesve.

Windows 10 Mobile do të jetë i dedikuar për pajijsje më të vogla e portative, me funksione specifike për prekje interaktive të ekranit.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.