Me kontratën që i skadon në fund të edicionit dhe mungesën e bisedimeve për ta rinovuar atë, mesfushori mund të largohet në drejtim të Serie A

11:35, 20 Mars 2018

Juventus po e konsideron transferimin e mesfushorit të Arsenalit, Jack Wilshere, raportojnë mediat britanike.

Atij do t’i skadojë kontrata në fund të stinorit, dhe tani është i lirë që të diskutojë, dhe madje të nënshkruajë me ndonjë klub.

Megjithatë, edhe pse 26 vjeçari ka ngjallur interesimin nga skuadra si Milan e Juventus, mësohet se ai është i interesuar që të qëndrojë te Arsenali.