Willian konfirmon largimin nga Chelsea

Willian konfirmon largimin nga Chelsea

NULL NULL
5 muaj më parë

Futbollisti brazilian, Willian ka konfirmuar largimin nga skuadra londineze Chelsea.

Konfirmimin e ka bërë vetë futbollisti me anë të një postimi në rrjetet sociale, transmeton Klan Kosova.

32-vjeçari ka falënderuar klubin dhe tifozët për gjitha këto vite qëndrimi në “Stamford Bridge”.

Willian u transferuar tek “blutë e Londrës” në vitin 2013 nga Shakhtar Donestk, kurse flitet për një kalim të mundshëm te Arsenali.

Linku i plotë i njoftimit:

https://www.facebook.com/willianborges88/posts/3313901158653135