Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

William Walker: Si e rigjeta dashurinë pas 53 vjetëve? (VIDEO)

NULL NULL
16.01.2020 21:05

William Walker me nostalgji ka rrëfyer për ecajaket e dashurisë në jetën e tij.

Në Ora e Pasditës në Klan Kosova, ai e ka treguar një histori të jashtëzakonshme të dashurisë që e kishte përjetuar, njofton Klan Kosova.

”Për të rinjtë e asaj kohe, unë u martova paksa me vonesë”.

”Isha në Santa Monica duke kryer shkollën dhe po punoja për të siguruar të holla. U dashurova në një vajzë në UCLA, ishte nga Hawaii, me prindër nga Filipinet. Ishte valltare havajane. E konsideroja ‘ekzotike”’.

”Me të kaluam disa vite si çift. Duke kaluar nga Kalifornia në shërbimin e jashtëm, u përshëndetëm duke supozuar se do të shiheshim prapë, por më nuk u takuam e as nuk u bashkuam asnjëherë”.

”53 vjet nuk kishim komunikim mes veti. Kur gruaja ime vdiq, më 2009, u mundova ta lokalizoja atë vajzë që e mbaja në mend të re”.

“E telefonova, shkova në Kalifornia, udhëtuam breg më breg dhe ajo mori një shtëpi afër shtëpisë time derisa ndërroi jetë. Ishim më të dashuruar në këto tri vitet e fundit të jetës së saj. Ishim shumë të lumtur. Ishte e çuditshme”.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.