Weinstein lutet për mëshirë teksa dënohet për një përdhunim tjetër - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Weinstein lutet për mëshirë teksa dënohet për një përdhunim tjetër

NULL NULL
24.02.2023 00:46
Harvey Weinstein

Ish-manjati i filmit, Harvey Weinstein, u lut për zbutje të dënimit në një gjykatë në Los Anxhelos, pak çaste përpara se të dënohej me 16 vjet burg shtesë për përdhunim.

Ai u dënua për sulmin ndaj një aktoreje në një dhomë hoteli gjatë një festivali filmi në qytet në shkurt të vitit 2013.

“Ju lutem mos më dënoni me burgim të përjetshëm. Unë nuk e meritoj”, tha në gjykatë ylli i turpëruar i Hollivudit.

Më shumë se 80 njerëz kanë bërë pretendime për përdhunim dhe sjellje të pahijshme për Weinstein që datojnë që nga fundi i viteve 1970.

70-vjeçari tashmë po vuan një dënim me 23 vjet burg për një dënim të veçantë në Nju Jork.

Para dënimit të së enjtes, Weinstein pohoi se ai ishte i pafajshëm dhe viktimë e “një organizimi”.

Më 19 dhjetor, një juri në Los Anxhelos e dënoi atë për një akuzë për përdhunim dhe dy akuza për sulm seksual që përfshinte një modele dhe aktore.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.
*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.