Wawrinka shkatërron Federer në French Open - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Wawrinka shkatërron Federer në French Open

NULL NULL
02/06/2015

Teniseri zviceran Stanislas Wawrinka ka mposhtur bashkëkombasin e tij Roger Federer në turneun e tenisit French Open.

Federer-Wawrinka

Ai ka shënuar fitore me rezultate në sete 6-4, 6-3 dhe 7-6.

Switzerland's Roger Federer returns in the quarterfinal match of the French Open tennis tournament against Switzerland's Stan Wawrinka at the Roland Garros stadium, in Paris, France, Tuesday, June 2, 2015. (AP Photo/David Vincent)

Rezultatet

 

 

Wawrinka do të ndeshet me fituesin që do të dalë nga meçi mes Jo-Wilfriend Tsonga dhe Kei Nishikori, transmeton Klan Kosova.

Spectators remove a metal structure which collapsed in the tribune on the Philippe Chartier tennis court during the men's quarter-final match between Jo-Wilfried Tsonga of France and Kei Nishikori of Japan during the French Open tennis tournament at the Roland Garros stadium in Paris, France, June 2, 2015.        REUTERS/Pascal Rossignol

Por kjo ndeshje u karakterizua edhe nga një lëndim i njërit prej shikuesve të kësaj ndeshjeje, pasi u godit nga rënia e një shtylle. / klankosova.tv