11:00, 11 Qershor 2019

Golden State Warriors ka realizuar fitore ndaj Toronto Raptors me rezultat 105-106  në kuadër të NBA-së.

Kështu, kampionët në fuqi arritën ta zvogëlojnë në 3:2 epërsinë e kanadezëve në serinë e finaleve të sivjetme.

Kevin Durant u rikthye në ndeshjen e pestë vetëm për ta përkeqësuar lëndimin e tij dhe për t’u larguar sërish, dhe kështu në këto seri barra ra edhe njëherë mbi Stephen Curry-n i cili shënoi 31 pikë, përcjellë nga Klay Thompson që pati 26 sosh.

Në anën tjetër, aq pikë sa Thompson pati Kaëhi Leonard, më së shumti te vendësit, dhe i cili i shtoi edhe 12 kërcime.

Konkurs Pune

Lexo më shumë