Warriors në finale të NBA - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Warriors në finale të NBA

NULL NULL
28/05/2015
Warriors mposhtën me rezultat 104:90 Huston Rockets në ndeshjen e pestë të përballjeve mes tyre, për të dërguar rezultatin final në 4:1 ne seri në Konferencën Perëndimore.

Ylli i mbrëmjes ishte Stephen Curry  që realizoi 26 pikë, 8 kërcime dhe 6 asistime.

Kualifikimi në finale të NBA për Warriors është historik pasi kjo nuk ka ndodhur për 40 vite.

Në finale do të përballen Golden State Warriors dhe Cleveland Rockets, ku do të jetë edhe përballja e dy lojtarëve basketbollistëve më të mirë të momentit, Stephen Curry dhe Lebron James.