VV nis me tubime, me distancë (VIDEO)

VV nis me tubime, me distancë (VIDEO)

NULL NULL
4 weeks më parë

Shpejtim Bulliqi për herë të dytë po i hyn garës politike gjatë pandemisë.

Kandidati nga Vetëvendosje për kryetar të Podujevës, hapjen e fushatës e bëri duke respektuar masat anti-COVID.

Bulliqi tregoi se synimet i kanë në tri shtylla kryesore arsim, shëndetësi dhe infrastrukturë.

Ndërsa Enver Bajçinca, kandidat nga Vetëvendosjes për kryetar të Fushë Kosovës se ky qytet do të jetë komuna e parë në të cilën do vendoset rrjeti 5G.

Kronikë e zgjeruar nga gazetarja Mërgime Taraku.