Vujiçiq: Prezantimi i Statutit të AKS-së ishte i pakëndshëm, Kurti e Bislimi talleshin me ne

Danijela Vujiçiq, shefe e Ekipit Menaxhues për hartimin e draft-statutit të Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe, u tha gazetarëve në Bruksel se në takimin e presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, i cili po mbahet nën patronatin e BE-së, ka prezantuar Draft-Statutin e AKS-së. Siç ka theksuar ajo, prezantimi … Continue reading Vujiçiq: Prezantimi i Statutit të AKS-së ishte i pakëndshëm, Kurti e Bislimi talleshin me ne