Vuçiq: Zgjedhjet do të mbahen më 21 qershor

Vuçiq: Zgjedhjet do të mbahen më 21 qershor

NULL NULL
1 year më parë

Serbia do të organizojë zgjedhje në cep të verës.

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq, ka thënë se më 21 qershor do të mbahen zgjedhjet parlamentare dhe lokale.

Këtë ai e ka bërë të ditur pas një takimi të mbajtur me përfaqësuesit e nëntë listave politike të cilat kanë konfirmuar pjesëmarrjen në zgjedhje, shkruan Tanjug, transmeton Klan Kosova.