8:39, 12 Shtator 2019

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq fillon sot vizitën e tij zyrtare në Vatikan.

Me këtë rast, ai do të ketë takime të ndara me kreun e Selisë së Shenjtë, Papa Françeskun dhe kardinalin, Pietro Parolini, Sekretar i Shtetit të Selisë së Shenjtë.

Lajmi për këtë vizitë është bërë i ditur nga zyra për media e presidentit serb, transmeton Klan Kosova.

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë