Vuçiq sot nderon Gjuriqin, drejtorin e policisë që u suspendua në veri

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, sot do ta presë kapitenin Nenad Gjuriq, i cili ishte drejtor i Drejtorisë Rajonale të Policisë së Mitrovicës Veriore, dhe kapitenin Aleksandar Filipoviq, ish-shef i Drejtorisë Rajonale, shkruan në faqen e presidencës serbe, transmeton Klan Kosova. Bëhet e ditur se Vuçiq do t’i dhurojë Gjuriqit “Urdhrin e Meritës” të Klasit … Continue reading Vuçiq sot nderon Gjuriqin, drejtorin e policisë që u suspendua në veri