Vuçiq për marrëveshjen: Bëhet ligjërisht obliguese për ne, kur nënshkruajmë ose pajtohemi gojarisht - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vuçiq për marrëveshjen: Bëhet ligjërisht obliguese për ne, kur nënshkruajmë ose pajtohemi gojarisht

NULL NULL
21.03.2023 14:22
Aleksandar Vuçiq

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë lidhur me marrëveshjen me Kosovën dhe aneksin e zbatimit të saj se ajo bëhet ligjërisht obliguese për Serbinë vetëm kur e nënshkruan atë ose gojarisht pajtohet me të.

“Serbia do ta përmbushë dhe do të punojë për zbatimin e gjithçkaje që ka thënë se do ta bëjë, pavarësisht faktit, se nuk mendoj që Prishtina do ta themelojë Asociacionin e Komunave Serbe”, është shprehur Vuçiq, transmeton KlanKosova.tv.

Ai ka përsëritur se as që bëhet fjalë për njohjen e pavarësisë së Kosovës dhe anëtarësimin e saj në Kombet e Bashkuara, agjenci e trupa, derisa ka thënë se mund të flitet rreth gjithçkaje tjetër që çon në marrëdhënie më të mira me shqiptarët.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.