Vuçiq pasi mbledhjes së Këshillit të Sigurisë: Do t’i mbrojnë qytetarët tanë në Kosovë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vuçiq pasi mbledhjes së Këshillit të Sigurisë: Do t’i mbrojnë qytetarët tanë në Kosovë

NULL NULL
27.05.2023 11:45
Aleksandar Vuçiq

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka ndjekur mbledhjen e Këshillin Kombëtar të Sigurisë, ku ka thënë se Beogradi është i palëkundur për t’i mbrojtur qytetarët serbë.

“Republika e Serbisë do të jetë e vendosur dhe e palëkundur në mbrojtjen e popullit të saj në Kosovë”, është shprehur Vuçiq.

Në anën tjetër është thënë se forcat e armatosura serbe janë të gjendje gatishmërie.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

Vuçiqi e nis “urgjentisht” ushtrinë drejt kufirit me Kosovën