Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vuçiq pas takimit me Quintin: Kërkova që KFOR-i të kujdeset për çështjet e sigurisë në veri të Kosovës

NULL NULL
26.09.2023 12:02

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar se ka pasur një bisedë të rëndësishme me përfaqësuesit e Quintit në një nga siç I ka quajtur momentet më të vështira për Serbinë.

Ai ka thënë se kërkuar që KFOR-i të kujdeset për  “të gjitha çështjet e sigurisë në veri të Kosovës në vend të policisë”

“Përsërita qëndrimin e Serbisë për ngjarjet e fundit në Kosovë dhe kërkova që KFOR-i të kujdeset për të gjitha çështjet e sigurisë në veri të Kosovës në vend të policisë së Kurtit. Gjithashtu pyeta se pse EULEX-i u refuzua nga policia e Kosovës për të marrë pjesë në operacion. I cili ishte është zhvilluar në veri të Kosovës,  ka shkruar Vuçiq në rrjetet sociale, transmeton Klankosova.tv

Ky takim vjen dy ditë pas sulmit terrorist në Banjskë të Zveçanit ku u vra polici Afrim Bunjaku, njofton Klankosova.tv

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.