10:17, 21 Gusht 2019

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq për ditën e dytë me radhë do të zhvillojë takime të nivelit të lartë derisa po qëndron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ai sot do të takohet me Zëvendësndihmës Sekretarin e Shtetit, Matthew Palmer dhe zëvendës Presidentin e Këshillit Atlantik të SHBA-së, Damon Wilson, raporton RTS, transmeton Klan Kosova.

Vuçiq dje në mesditë është takuar me Sekretarin e Shtetit, Mike Pompeo. Temë e takimit të djeshëm mes tyre është raportuar se ka qenë edhe Kosova.

Konkurs Pune

Lexo më shumë