Vuçiq nuk konfirmon nëse ka anuluar vizitën në Kosovë: Nesër flasim për këtë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vuçiq nuk konfirmon nëse ka anuluar vizitën në Kosovë: Nesër flasim për këtë

NULL NULL
06/09/2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka refuzuar që të konfirmojë, apo mohojë raportimet në Beograd se ka anuluar vizitën në Kosovë që është paraparë të mbahet më 8 dhe 9 shtator.

Ai është përgjigjur shumë shkurt për këtë, duke thënë: “Nesër do të flasim për këtë”, shkruan Tanjug, përcjell Klan Kosova.

Vizita e Vuçiq në Kosovë është vënë në pikëpyetje duke thënë se autoritetet në Kosovë ia kanë ndaluar atij që ta vizitojë Liqenin e Gazivodës.