9:02, 18 Mars 2019

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka thënë  se edhe me një dëshmi shtesë so të mund të tregonte se  kush është vrasësi i Oliver Ivanoviqit, kryetar i Iniciativës Qytetare Sebe, SDP.

Vuçiq i tha TV Pink se përfaqësuesit e opozitës në Serbi, si dhe autoritetet e Kosovës e akuzojnë atë për vrasje të Ivanoviqit, por se ai nuk mund të bindë askënd.

” Të çmendurit. Unë jam gati të shkoj kudo, në çdo kohë dhe para kujtdo që të përgjigjem,.  Do të dëshirojë që të mos isha  se të merrja  pjesë në vrasje”, tha ai, transmeton Klan Kosova.

Politikani serb, Oliver Ivanoviq u vra më 16 janar të vitit të kaluar para zyrave të partisë së tij në veri të Mitrovicës, transmeton Klan Kosova.

 

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë