Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vuçiq i qahet ambasadorit rus

NULL NULL
30.05.2023 13:46
Aleksandar Vuciq

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq e ka pritur në takim këtë të martë, Ambasadorin e Rusisë në Beograd, Aleksandar Bocan-Kharchenko.

Në këtë takim Vuçiq ka thënë se e ka njoftuar mysafirin për situatën në veri të Kosovës “dhunën dhe diskriminimin ndaj serbëve në Kosovë”.

Ai ka thënë se Beogradi do të punojë për ruajtjen e paqes dhe stabilitetit, duke kërkuar masa të menjëhershme që garantojnë siguyrinë e serbëve.

“Kjo është parakusht për bisedime të mëtejme me përfaqësuesit e institucioneve në Prishtinë”, ka shkruar Vuçiq.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.