Vuçiq bën thirrje për investime në Kosovë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vuçiq bën thirrje për investime në Kosovë

NULL NULL
29/05/2015

Kryeministri i Serbisë, Aleskandra Vuçiq, pas kthimit nga Tiranë, u ka bërë thirrje biznesmenëve që të investojnë në Kosovë e Metohi.

Vuçiq u ka siguruar biznesemenët që shteti do i sigurojë zbritje në taksa për ata që investojnë në këtë pjesë të Serbisë.

Sipas tij, Kosova e Metohia ka popullatën më të re dhe shkallën më të lartë të papunësisë në Evropë.

“Ne kemi marrë më vendim, për të ndarë mënjanë një pjesë të fondeve për të subvencionuar vende të reja pune në Kosovë dhe Metohi”, u shpreh Vuçiq.

Ai në një mbledhje me biznesmen, u ka kërkuar atyre që të japin propozimet e tyre konkrete për te investuar në vende të reja pune në Kosovë dhe Metohi.