Vuçiq: Asociacioni vetëm me Marrëveshjen e Brukselit - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vuçiq: Asociacioni vetëm me Marrëveshjen e Brukselit

NULL NULL
11/04/2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se Asociacioni i komunave serbe  mund të formohet vetëm në përputhje me Marrëveshjen e Brukselit, parimet e saj dhe planin e implementimit.

AKS do të formohet në përputhje me ligjet e Kosovës, ka thënë zëdhënësja e Bashkimit Evropian Maja Kocijançiq.

Në Bruksel, është njoftuar se në punën e draft Statutit të Asociacionit, Grupi Drejtues, i formuar nga Prishtina, do të ndihmohet nga ekspertët e OSBE-së , transmeton Klan Kosova.