Vuçiq arrin në ndërtesën ku do të takohet me Mogherinin - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vuçiq arrin në ndërtesën ku do të takohet me Mogherinin

NULL NULL
07/09/2018

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka arritur menjëherë pas orës 10:00 në ndërtesën e Shërbimit Evropian të Veprimit të Jashtëm në Bruksel, ku do të takohet me shefen e diplomacisë Evropiane, Federica Mogherini.

Më parë, BE njoftoi se një takim i përbashkët trepalësh mes Vuçiçit, Mogerinit dhe Hashim Thaçit do të mbahet pas takimit dypalësh midis Presidentit të Serbisë dhe Përfaqësuesit të Lartë të BE.