Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vuçiq anulon pjesëmarrjen në takimin e Bratisllavës

NULL NULL
30.05.2023 14:51
Aleksandar Vuçiq

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka bërë të ditur se ka anuluar vizitën dyditore në Bratisllavë, siç thotë ‘për të qenë me popullin’ e tij, si dhe se do të vizitojë pjesëtarët e ushtrisë që janë të dislokuar në vendet më të rëndësishme.

”Kam anuluar udhëtimin tim në Bratislavë dhe qëndrimin tim dyditor në kryeqytetin e Sllovakisë, është më e rëndësishme të jem me njerëzit tanë dhe sot do të vizitoj ushtarët tanë që janë të dislokuar në vendet më të rëndësishme”.

Vuçiq ka deklaruar në llogarinë e tij në Instagram, se dje ka qenë jashtëzakonisht e vështirë për popullin serb.

 

 

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.