Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vritet një person dhe plagoset një tjetër në rrugët e Parisit

NULL NULL
02.12.2023 23:36
Sulm në Paris
Sulm në Paris

Një person ka vdekur dhe një tjetër është plagosur në një sulm në një rrugë në qendër të Parisit.

Ministri i Brendshëm i Francës, Gerald Darmanin tha se një sulmues kishte shënjestruar kalimtarët në zonën Quai de Grenelle.

Ai shtoi se sulmuesi ishte arrestuar dhe i plagosuri po trajtohej nga shërbimet emergjente, raporton BBC, transmeton Klankosova.tv.

Ai gjithashtu u kërkoi njerëzve që të shmangin atë zonë.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.