Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vritet në Gaza i biri i ministrit izraelit të luftës

NULL NULL
07.12.2023 20:40

Është vrarë në Gaza i biri i ministrit izraelit të luftës, Gadi Eisenko, i cili ka qenë më parë komandant i ushtrisë.

Për vrasjen e tij ka njoftuar ushtria e Izraelit, duke thënë se Gal Eisenkot, 25 vjeç u vra në veri të Gazës, raporton BBC, përcjell KlanKosova.tv.

Mediat në izraelite kanë treguar se ai ka qenë i lënduar rëndë pas eksplodimeve në një tunel dhe më pas vdiq në spital.

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu ka thënë se ai dhe gruaja e tij janë më zemër të thyer dhe që Gal Eisenkot ka qenë një hero i vërtetë.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.