10:06, 16 Korrik 2019

Mark Batchelor, ish-futbollisti i Afrikës së Jugut është qëlluar dhe vrarë jashtë shtëpisë së tij.

Ai është qëlluar nga dy burra me motoçikleta të hënën diku rreth orës 18:00.

Pictures being circulated on social media show the bullet-riddled windshield of Mr Batchelor's vehicle

Policia thotë se kanë hapur një hetim për vrasje, ndërsa i njëjti ishte kërcënuar nga Oscar Pistorius, kur Batchelor ishte i pranishëm në një nga gjykimet e tij, transmeton Klan Kosova.

Mr Bachelor once accused Oscar Pistorius of threatening to 'break his legs' in a row over a woman (pictured, Mr Bachelor attends Pistorious's 2014 sentencing after he was convicted of shooting girlfriend Reeva Steencamp to death)

Pistorius ishte dënuar pasi i njëjti kishte shtënë mbi të dashurën e tij Reeva Steencamp.

Pistorius shot dead Reeva Steenkamp (pictured) in the early hours of Valentine's Day in 2013 when he fired four times through the locked door of his bedroom toilet, later saying that he thought she was an intruder

klankosova.tv

Konkurs Pune

Lexo më shumë