Vriten dy ushtarë në Turqi - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vriten dy ushtarë në Turqi

NULL NULL
01/10/2015

Dy ushtarë turk janë vrarë sot nga  militantët kurd  në provincën Diyarbakir në juglindje të Turqisë. ATA  u vranë në qytetin Silvan, zonë kjo ku forca të sigurisë po mundohen t`iu bien në gjurmë sulmuesve.

Ndryshe më shumë se 100 pjesëtarë të personelit ushtarak turk janë vrarë që prej se u prish armëpushimi ndërmjet qeverisë turke dhe Partisë punëtore të Kurdistanit në korrik të këtij viti, raporton Reuters, përcjellë Klan Kosova.