Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vrasje në Zvicër, tre shqiptarë të arrestuar

NULL NULL
15.10.2015 18:13

Tre të rinj shqiptarë janë arrestuar nga policia e Zvicrës. Ata akuzohen për vrasjen e një 35-vjecari poortugez javën e kaluar në një nga lokalet e natës në Lugano.

Sipas autoriteteve vendase sherri mes shqiptarëve dhe portugezit ka filluar në një prej lokaleve të natës vetëm për një stol.

Por hetimet e mëvonshme zbuluan se portugezi ju kishte shqiptarëve një borxh të vjetër ende të pashlyer. Kjo mendohet të ketë qenë arsyeja kryesore përse ata i morën jetën.

Tre shqiptarët, Fifi, Qëndrim dhe Alberto njiheshin gjithashtu nga banorët e zonës edhe si një bandë që bastisnin shtëpi gjatë natës./Lapsi.al/

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.