Voton Lumir Abdixhiku: S'ka më mirë se kur qytetarët vendosin për të ardhmen e tyre

Voton Lumir Abdixhiku: S’ka më mirë se kur qytetarët vendosin për të ardhmen e tyre

NULL NULL
2 months më parë

Votën e tij e ka hedhur edhe kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lumir Abdixhiku.

Abdixhiku i shoqëruar edhe nga bashkëshortja e tij tha se sot është festë për demokracinë derisa uroi votuesit e ri.

“Sot natyrisht është festë, s’ka gjë më të bukur kur qytetarët vendosin për udhëheqësit. Ju falënderoj juve medieve e komisionarët, vëzhguesit. Dhe i uroj 40 mijë votuesit e ri që për herë të parë votojnë”.