Voton kandidati i PDK-së në Mitrovicë: Procesi i votimit duhet të jetë demokratik

Voton kandidati i PDK-së në Mitrovicë: Procesi i votimit duhet të jetë demokratik

NULL NULL
11 months më parë

Kandidati nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës për Mitrovicën e Veriut, Florent Azemi, ka votuar në qendrën e votimit në Lagjen e Boshnjakëve.

Azemi ka bërë thirrje që qytetarët të dalin të votojnë sa më shumë sot, njofton Klan Kosova.

“Ajo çka është me rëndësi është që ky proces të jetë i lirë dhe demokratik. Ky proces i votimit duhet të ketë vlera demokratike dhe evropiane”.

“Deri tani nuk kemi asnjë problem të raportuar, shpresojmë se çdo gjë do të shkojë mirë”, ka thënë Azemi.