Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vonesat me patentë shoferë, mungon letra

NULL NULL
07.05.2015 22:39

Me javë të tëra qytetarë të shumtë janë të detyruar të presin për t’u pajisur me patentë shoferë.

Kjo vonesë, sipas Zyrtarëve të Ministrisë së Punëve të Brendshme, po ndodh si pasojë e mungesës së letrës për prodhimin e këtij dokumenti.

MPB, bën të ditur se pajisja e qytetarëve me patentë – shofer ndodh si pasojë e vëllimit të madh të aplikimeve për këtë dokument, por edhe të vazhdimit të afatit të vlefshmërisë të këtij dokumenti

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.