Von der Leyen: Ukraina ka mbështetjen e pakushtëzuar të BE-së - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Von der Leyen: Ukraina ka mbështetjen e pakushtëzuar të BE-së

NULL NULL
28.01.2023 15:32

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka thënë një javë para se të mbahet samiti BE-Ukrainë se Kievi do të ketë mbështetjen e pakushtëzuar nga blloku.

“Ne qëndrojmë në krah të Ukrainës pa asnjë nëse dhe por”, tha von der Leyen, shkruan Aljazeera, transmeton Klankosova.tv.

“Ukraina po lufton për vlerat tona të përbashkëta, po lufton për respektimin e ligjit ndërkombëtar dhe për parimet e demokracisë dhe kjo është arsyeja pse Ukraina duhet ta fitojë këtë luftë”, tha ajo.