Volkswagen me makinë fluturuese - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Volkswagen me makinë fluturuese

NULL NULL
02/05/2015

Volkswagen ftoi klientët e saj të ideonin dhe projektonin makinën e së ardhmes. U krijuan koncepte të ndryshme, por vetëm një i bëri shumë përshtypje Volkswagen-it, prandaj krijoi edhe një video për të.

Videoja e mëposhtme shfaq një makinë fluturuese Volkswagen nëpër rrugët e Pekinit. Makina është ideuar nga një vajzë e vogël në Kinë, e cila ju përgjigj ftesës së kompanisë për të krijuar koncepte për makinën e së ardhmes.

Që të bëhet realitet kjo makinë, duhet të krijohen pista uljeje elektromagnetike në rrugë. Prindërit e vajzës u ftuan që të testonin makinën në një video të modeluar, si shpërblim për idenë e dhënë nga vajza e tyre.