Volejboll, lista grumbulluese e Kosovës U17 për kualifikueset e Evropianit - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Volejboll, lista grumbulluese e Kosovës U17 për kualifikueset e Evropianit

NULL NULL
02.04.2023 14:28

Kombëtarja U17 e Kosovës ka vazhduar me grumbullimet si përgatitje për kualifikueset e Kampionatit Evropian për këtë grupmoshë, derisa këtë fundjavë përgatitjet u mbajtën në Gjilan.

Ekipi i trajnerëve ka përcjellur me vëmendje të gjitha përgatitjet dhe ka vendosur për listën përfundimtare të grumbullimit për ekipin që do ta përfaqësojë Kosovën në raundin e dytë kualifikues të Kampionatit Evropian.

Kujtojmë se Kosova U17 është pjesë e Grupit E të kësaj faze kualifikuese, së bashku me Ukrainën, Belgjikën dhe Estoninë.

Federata e Volejbollit të Kosovës do të jetë organizatore e kësaj faze kualifikuese të Evropianit mes datave 21-23 prill, derisa të gjitha ndeshjet zhvillohen në Palestrën “1 Tetori” në Prishtinë.

Gjeni më poshtë listën e plotë të 14 volejbollisteve të grumbulluara për këtë fazë kualifikuese.

May be an image of text that says "FVK FEDERATA VOLLCYDALL FEDCRATION KOSOVES κOSOvA REPUBLIKA KOSOVES MINISTRIA EKULTURES RINISE HESPORTIT LISTA GRUMBULLIMIT TE KOMBETARES KUALIFIKUESET E EVROPIANIT KOSOVES U17 1 2 Enkela VOCI Erza BEGAJ PASUESE PASUESE 1 2 Blerdina VOCI Adea MILLAKU KORREKTORE KORREKTORE 2 3 Megi BISLIMI Blerina BEGAJ Fjona SHALA SaraPIRA 4 PRANUESE PRANUESE PRANUESE PRANUESE 1 Shqipe HAKOLLI UNIVERSALE 1 2 3 Merisa SLIVOVA Enda XHAKOLLI Anisa SEJDIU QENDER QENDER QENDER 1 2 Yllza HAZIRI Valencia DEDA LIBERO LIBERO agrotrade My travel AGRIBAU VLERA SPORT KIVO wwww.fvk-ks.org"